Påskepynt
Bolig

Påskepynt: 11 søde og nemme ideer til påske

Vi har samlet 11 ideer med pynt, pastelfarver og porcelæn, så påsken kan blive ekstra hyggelig.

11 skønne ideer til din påskepynt

Påsken står for døren, og er der noget så hyggeligt som at pynte lidt op med æg, blomster og fjer? Her får du 11 nemme ideer til både pyntning af hjemmet og påskebordet. 

Klik dig igennem galleriet herunder, og se de fine ideer:  

Få flere ideer til påskebordet lige her

Søde og nemme ideer til påske

Adresseliste:

2Have, tlf. 70 70 72 26, shop2have.dk

Bjørn Wiinblad, tlf. 45 17 37 01, bjornwiinblad-denmark.dk

Bloomingville, tlf. 96 26 46 45, bloomingville.com

Broste, tlf. 36 39 03 00, brostecopenhagen.com

Bungalow, tlf. 35 85 40 65, bungalow.dk

Dyrup, tlf. 39 57 93 00, dyrup.com

Faraos Cigarer, tlf. 33 32 22 11, faraos.dk

Frederiksberg Chokolade, tlf. 33 22 36 35, frederiksbergchokolade.dk

Georg Jensen Damask, tlf. 75 52 27 00, damask.dk

Greengate, tlf. 39 96 03 30, greengate.dk

House Doctor, tlf. 97 25 27 14, housedoctor.dk

Ib Laursen, tlf. 75 42 43 00, iblaursen.dk

Illums Bolighus, tlf. 33 14 19 41, illumsbolighus.dk

Kähler, tlf. 55 72 02 91, kahlerdesign.com

Lampegiganten, tlf. 89 88 18 90, lampegiganten.dk

Notre Dame, tlf. 33 15 17 03, notredame.dk

Panduro Hobby, tlf. 70 15 01 05, pandurohobby.dk

Royal Copenhagen, tlf. 38 14 48 48, royalcopenhagen.com

Rosendahl, tlf. 45 88 66 33, rosendahl.dk

Paustian, tlf. 39 16 65 65, paustian.dk

Plint, tlf. 87 85 00 00, plint.dk

Sirius, tlf. 48 14 66 77, sirius.as

Stilleben, tlf. 33 91 11 31, stilleben.dk

Viktoria’s, tlf. 33 32 37 40, viktorias-netshop.dk

ZenOut Home, tlf. 25 78 68 77

Læs mere om: