Kærlighed til sort
Kjole med detaljer
Jeg elsker kjoler og bluser, der er skåret skråt. Det skrå snit giver en klassisk kjole som denne et touch af avantgarde. 1.090 kr. fra Benedikte Utzon, tlf. 3254 3638.
Me and Blondie
T-shirt med foto af mit ikon fra 80'erne, Debbie Harry aka Blondie. Fra House of Gods til 600 kr. Tlf. 7022 4770.
Plexiglas til ørerne
Jeg er ikke det store smykkemenneske. Undtagelsen er dog øreringe - gerne nogle lidt skæve af slagsen. På ønskelisten er disse fra Zarah Voigt af sort plexiglas kombineret med ørestik af oxyderet sterlingsølv og bille af forgyldt messing. 2.200 på www.zarahvoigt.com
Plads til begejstring
Som de fleste andre kvinder har jeg en forkærlighed for tasker - store tasker med masser af plads. Min favorit dette forår er denne toplækre lædertaske fra Maanii by Adax til 1.199 kr. Tlf. 4344 4410.
RELEVANTE LINKS