Kontakt

Hvis du har spørgsmål, ris eller ros, er du velkommen til at sende os din kommentar. Vi vil forsøge at besvare den hurtigst muligt.

OBS! Vi oplever tekniske problemer med formularen og modtager ikke alle forespørgsler, så send os i stedet en mail på redaktionen@femina.dk.

  • Besøgsadresse

    FEMINA
    Havneholmen 33
    1561 København V

  • Postadresse

    FEMINA
    Postboks 420
    0900 København C

  • Telefon

    72 34 20 00

    Mail

    redaktionen@femina.dk

Abonnement

Få dit FEMINA ind ad døren hver uge, nemt og bekvemt!

Løssalg: fra 32,95 kr. inkl. moms.

Vælg imellem mange abonnementer - se alle tilbud her

Abonnementet er løbende og kan når som helst opsiges, ved at du kontakter abonnementsservice på tlf. (+45) 7234 2052.

Hverdage kl. 9.00-15.00

Fredag kl. 9.00-14.30

Køb abonnement her

Aller Mediesalg

Er du annoncør?
Kontakt Aller Mediesalg på
tlf.: 7234 2626 eller
mediesalg@aller.dk

Online
Helle Micheline Palsbo
Helle.palsbo@aller.dk

Print
Ann Laybourn
Ann.laybourn@aller.dk
Tlf: 50761597

Redaktionen

Chefredaktør (ansvarsh.)

Camilla Kjems, camilla.kjems@femina.dk

 

Redaktionschef

Dorthe Kandi, dorthe.kandi@femina.dk

 

Artikelredaktør

Dorte Mosbæk, dorte.mosbaek@femina.dk

 

Skønhedsredaktør

Vibeke Nielsen, vibeke.nielsen@femina.dk

 

Sundhedsredaktør

Christina Bølling, christina.boelling@femina.dk

 

Boligredaktør

Signe Munk Lund, signe.lund@femina.dk

 

Madredaktør

Iben Rouw, iben.rouw@femina.dk

 

Moderedaktør

Louise Amstrup, louise.amstrup@aller.com

 

Stylist

Christine Sonne-Schmidt, christine.sonne-schmidt@femina.dk

 

Journalist

Tine Bendixen, tine.bendixen@femina.dk

 

Redaktionskoordinator

Mie Gravesen, mie.gravesen@femina.dk

 

Journalistpraktikant

Thea M. Ronex, thea.ronex@femina.dk

 

Journalistpraktikant

Ida Kønigsfeldt, ida.koenigsfeldt@femina.dk

 

Korrektur

Kent Laursen, kent.laursen@femina.dk

 

Digital redaktør

Emilie Dahm Reimar, emilie.dahm@femina.dk

 

Webjournalist

Charlotte Hallbæck, charlotte.hallbaeck@femina.dk

 

Digital assistent

Helle Rosenkrantz, helle.rosenkrantz@femina.dk

 

Kommerciel redaktør

Julie Rosendahl, julie.rosendahl@femina.dk

 

Kreativ chef

Kirsten Nielsen, kirsten.nielsen@aller.dk

 

Senior Art Director

Mia Zoëga, mia.zoega@aller.dk

 

Art Director

Henriette Tierp-Wong, henriette.tierp@femina.dk

 

Art Director

Jesper Bjerg, jesper.bjerg@femina.dk

 

Art Director

Sunniva Grimstad, sunniva.grimstad@femina.dk